İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dükkan İşyeri Açmak İçin Resmi İşlemler

Bir işyeri açmak için sadece işyeri kiralayıp, iç ekipmanını donatmak yeterli değil. Bir de işinizi yürütebilmeniz için gerekli belgeleri hazırlayarak, resmi işlemleri yaptırıp, izinlerinizi almanız gerekiyor. Her ne kadar teknoloji çağında olsak ve pek çok işlem elektronik ortama aktarılmış olsa bile, belediye, vergi dairesi, SGK ve Bağ-Kur gibi yerlerin başvurularını bizzat ya da muhasebeciniz arasıyla yapmak zorundasınız. Buralardan istenen belgeler, işin niteliğine göre değişmekte ve ayrıca her belediyenin farklı bir prosedürü mevcut.

Bu nedenle, evrakları toparlamaya ve başvurularınızı yapmaya başlamadan evvel, bağlı bulunduğunuz ya da iş kuracağınız yerin bağlı bulunduğu belediyeye gidip, hangi evrakların talep edildiğini ve hangi kurum ve odalara başvurmanız gerektiğini, ilk etapta öğrenmeniz gerekecektir. Yani ilk kuralımız, hangi kuruluşa başvuracaksanız, ilk önce orayla görüşüp, hangi belgelerin istendiğini sormak olmalıdır. Böylece istenmeyen belgeler için zaman, emek ve para harcamamış olursunuz.

İstanbul merkezli Mali Müşavirlik ve Muhasebe ofisimizde tüm İstanbul ve özellikle Avrupa Yakası başta olmak üzere İstanbul ve Türkiye genelinde Mali Müşavirlik ve Muhasebe hizmeti vermekteyiz. Sarıyer’de bulunan Mali Müşavirlik ve Muhasebe Ofisimizi ziyaret edip şirket kuruluşu ve vergi yönetimi başta olmak üzere detaylı bilgi alabilir veya iletişim bilgilerinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.